טיפים פיננסיים לנשים

עם יותר נשים מפרנסות בארץ וגישה טובה יותר למוצרים ושירותים פיננסיים, הגיוני שנשים ילמדו גם על תכנון פיננסי. תכנון פיננסי הוא מיומנות קריטית ויכול לעשות את כל ההבדל בין הצלחה לטווח ארוך לכישלון.

הנה כמה טיפים פיננסיים לנשים שיכולות לעזור להשיג עתיד פיננסי בטוח יותר:

1. להקצות תקציב

בהתבסס על ההכנסה החודשית/שנתית שלך, ערכו תקציב מותאם אישית המבוסס על היעדים שלכם ומסגרות הזמן שבהן אתם רוצים להשיג אותם. דרך טובה להתחיל היא על ידי ביצוע כלל 50-30-20. עם קבלת תלוש המשכורת שלך מדי חודש, הקצו 50% להוצאות מזונות, 30% לחיסכון והשקעות, ואת ה-20% הסופיים לחיי חיים בגודל קווין סייז.

להקצות תקציב

2. לקחת אחריות על ההוצאות הקבועות

כפי שהמונח מרמז, ההוצאות הקבועות שלך לא צפויות להשתנות בקרוב. אלה כוללים שכר דירה/EMI, ביטוח וכו'. תעדוף הוצאות על פי חשיבותן וקבע גבול באבן. הוצאות קבועות יאכלו את עיקר הכספים שתקצה להוצאות. תשלום מראש של הלוואה או מעבר לבית זול יחסית יכולים לעזור לכם להגביל את ההוצאות הקבועות שלכם.

בנוסף להעצמה כלכלית, נשים צריכות להתמקד גם בבריאותן וברווחתה. תזונה מאוזנת חיונית לבריאות הכללית ויכולה גם לעזור לחסוך כסף בטווח הארוך. הנה המדריך שלנו לעצות דיאטה לנשים לטיפול טוב יותר.

3. הגבלת הוצאות משתנות

משירותי נסיעות, טלפון ואינטרנט בלתי נמנעים ועד למסע קניות דחף או בילוי לילי עם החברים שלך, אי מעקב אחר הוצאות משתנות עלול להוביל אותך לתהום כלכלית. אתה לא צריך לפספס את כל הכיף, אבל אם יש לך מטרות ארוכות טווח כמו רכישת בית או הקמת עסק משלך, אתה חייב לשקול להיות יותר נבון עם הכסף שלך.

4. השתמש בטכנולוגיה

כיום ישנן אפליקציות תקציביות רבות ששומרות אותך על הנקודה, אפליקציות שעוזרות לך להפחית את החובות, אפליקציות שמביאות את כל ההשקעות שלך במקום, אפילו אפליקציות שמשקיעות את החילוף שנותר ממסעות הקניות שלך. מכיוון שכמעט לכולם יש היום גישה לסמארטפון, השימוש בטכנולוגיה יכול להיות מועיל ביותר.

5. ייעול השקעות

אחד ה טיפים לנשים הפיננסיים החשובים ביותר הוא שעצם חיסכון בכסף אינו מספיק. כדאי גם לעשות בחירות השקעה חכמות. תיק ההשקעות שלך [1] חייב לא רק לנצח את האינפלציה אלא גם לייצר מספיק עושר כדי לאפשר לך להשתחרר כלכלית בהקדם האפשרי.

6. תכנן את יציאת המס שלך

ודא שאתה ממקסם את היתרונות מכל אפשרויות ההשקעה והחיסכון במס העומדות לרשותך. מקופת גמל ציבורית ועד תוכנית חיסכון צמודת הון, יש מוצר לכולם. אם אתה כבר בעל בית, אתה יכול לתבוע ניכויים נוספים.

אם אתה יזם, זכור לשמור את כל חשבונות הארוחות, הנסיעות והלינה שלך, אותם תוכל לתבוע כהוצאות ולהפחית את חבות המס שלך.

תכנן את יציאת המס שלך

7. תכנן לטווח ארוך

זה כבר לא מספיק בשבילך לחשוב רק על החודשים או השנים הקרובות. צריך לחשוב על ההשקעות שלך בצורה כזו שכאשר אתה צריך לבחור לפרוש, אתה יכול לחיות בנוחות. עם גישה לחשבון Demat, אתה יכול להשתלט על העתיד שלך.

8. השתמש בחשבונות שונים למטרות שונות

הסוד ליצירת עושר הוא ניהול כסף. אחת הדרכים היא לחלק את הכסף לחשבונות ספציפיים למטרות ספציפיות ולקשר כל חשבון לתחום בחייך – ולהשתמש בו רק למטרה זו. בכל פעם שאתה מקבל כסף, הקצה אחוז לכל חשבון.

9. היכונו למקרי מקרים

נסה להגן על עצמך באמצעות ביטוח על העסק, החיים ונכסים אחרים שיכולים להיות מושפעים לרעה ולהשפיע על העושר שלך. צור קרן חירום (שווה ערך לשלושה עד שישה חודשים מההכנסה שלך) על מנת להתמודד עם בעיות אפשריות הקשורות לעבודה, ייצור או מצבים אישיים שעלולים להתעורר.

10. הגדל את הערך המוסף

ככל שתפיק יותר ערך, כך המחיר שהלקוח שלך יהיה מוכן לשלם עבור המוצר או השירות שאתה מציע יהיה גבוה יותר. השקעה בעצמך כדי לצמוח וליצור יכולות נוספות היא ההשקעה הטובה ביותר לטווח ארוך בה תוכל לצבור ניסיון, הכשרה ולהמשיך להתעדכן.

11. חשוב על מחר

אף פעם לא מוקדם מדי או מאוחר מדי לתכנן תוכנית פרישה וחיסכון. בממוצע, לנשים יש תוחלת חיים גבוהה יותר מגברים ועליהן לחשוב איך הן ינהלו את העלויות.

12. בנה ואחד את היסטוריית האשראי שלך

אולי עדיין לא שקלת את זה, אבל כדי לקבל אשראי כדי לפתוח עסק, לרכוש בית או רכב, או אפילו כדי שיהיה לך כרטיס אשראי משלך, אתה צריך להיות בעל היסטוריית תשלומים טובה, אחראית ובזמן.

מאשר כי מיקוד ברור בעסקים ובתכנון חיוני לניהול כספים אישי יעיל. זה נראה פשוט ואפילו ברור אבל האמת היא שלנשים, מסיבות חברתיות ותרבותיות, יש פחות ניסיון ותרגול בהתמקדות בחיסכון, הגדרת מטרות ועיצוב אסטרטגיה.

בנה ואחד את היסטוריית האשראי שלך

השלב הראשון הוא לבצע אבחנה: כמה מוציאים ועל מה, כמה כסף נכנס, כמה נשאר, אם ישים, או במקרה הגרוע, כמה חסר. השלב הבא הוא קביעת יעדי חיסכון שאמורים לשמש ל: ראשית, בניית קרן חירום, לאחר מכן לעמוד ביעדים לטווח קצר ובינוני כגון רכישת מוצר עמיד או עמיד למחצה, ולבסוף היעדים ארוכי הטווח. כמו רכישת בית. כשמדברים על חיסכון, חשוב לקחת בחשבון את רעיון ההשקעה, שכן השקעה גורמת לחיסכון להניב תשואות טובות יותר.

כשמדובר בהשגת עצמאות כלכלית, חשוב שלנשים יהיה הידע והמשאבים לקבל החלטות מושכלות. מהקמת תקציב ועד חיסכון לפנסיה, ישנם מספר טיפים פיננסיים שיכולים לעזור לנשים להשתלט על הכספים שלהן. עם זאת, חשוב גם לזכור שהעצמה פיננסית הולכת יד ביד עם צורות העצמה אחרות, כולל תפקידה של נשים בפוליטיקה.

כאשר לנשים יש דעה במדיניות המשפיעה על חייהן, הן מצוידות טוב יותר לקבל החלטות ולסייע לרווחתן הכלכלית. בין אם זה באמצעות הצבעה או התמודדות לתפקיד, נשים יכולות לעשות את ההבדל באמצעות הקול שלהן כדי לעצב את הנוף הפוליטי וליצור עתיד מזהיר יותר לעצמן ולדורות הבאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

אכילה נקייה לנשים

רוב הסיכויים שוודאי שמעתם על אכילה נקייה לפחות פעם או פעמיים בעבר. אולי ביטלת את זה בתור איזו אופנה חדשה או אולי זה עניין אותך.

קרא עוד »

מדריך נשים לטבעונות

1. טבעוני 101: אז אתה רוצה להיות טבעוני? הצטרפו לקהל. זה אומר שהם לא אוכלים שום סוג של מזון על בסיס בעלי חיים, כולל מוצרי

קרא עוד »
דילוג לתוכן